اطلاعات لازم برای سفر به ازمیر

اطلاعات لازم برای سفر به ازمیر

اطلاعات لازم برای سفر به ازمیر 1000 667 admin

مردم مهربان ازمیر

اهالی ازمیر افرادی مهماندوست و خونگرم بوده و با مسافران برخورد خوبی نیز دارند . اکثریت مردم ازمیر در حال حاضر را  قوم ترک تشکیل می دهند .  یکی از مشکلات احتمالی شما در سفر به این شهر برقراری ارتباط زبانی است . در صورتی که برای صحبت کردن بتوانید از زبان ترکی استفاده کنید مشکلات چندانی نخواهید داشت ولی زبان انگلیسی با اندکی دشواری برای شما همراه خواهد بود .

دانستنی های ازمیر

دانستنی های ازمیر

حمل و نقل سریع در ازمیر  

اگر به سفر به ازمیر فکر کرده اید به طور قطع یکی از مواردی که ذهن شما را درگیر کرده است حمل و نقل خواهد بود، چگونگی سفرهای شهری و هزینه های آن یکی از مواردی است که در سفر ها بسیار اهمیت می یابد چرا که معمولا مسافران به خوبی شهر را بلد نیستند و از وسایل نقلیه عمومی در دسترس به خوبی اطلاع ندارند ، همچنین از کم و کیف هزینه های آن نیز بی اطلاع هستند . این مساله می تواند از بعد امنیتی نیز برای افراد اهمیت بسیاری داشته باشد . در ازمیر روش های مختلفی برای استفاده از حمل و نقل عمومی در دسترس شما خواهد بود که شامل موارد زیر می گردد:

  • اگر مشکلی با پرداخت هزینه ندارید می توانید از تاکسی استفاده کنید ، این روش یک روش سریع و شاید ساده برای یک مسافر باشد .
  • روش تردد دیگر استفاده از تاکسی های مخصوص مسیرهای مختلف است که هزینه کمتری را در بر خواهد داشت .
  • اتوبوس و مینی بوس در ازمیر بسیار رایج هستند و شما نیز می توانید با هزینه های بسیار پایین تر از آن ها استفاده کنید .
  • قطار شهری ازمیر نیز گزینه سریع و در عین حال کم هزینه ای است . اگر قصد استفاده از آن را داریدبایستی مسیر ها و ایستگاه های مورد نظر را پیش از جابجایی چک کنید .

اسکان و هتل در ازمیر

در ازمیر می توانید از هاستل، هتل های ارزان قیمت تا هتل های چند ستاره و لوکس را تجزبه کنید . این هتل ها بسته به هزینه ای که پرداخت می کنید خدمات متنوع و جالب توجهی ارائه خواهند کرد .شما می توانید بودجه خود را تعیین و بنا به آن هتل مورد را نظر خود را رزرو کنید .

برق و تلفن در ازمیر

برای استفاده از برق هتل های ازمیر و مکان های اسکان نگران نباشید چرا که برق ترکیه نیز مشابه ایران ولتاژ 220 ولت دارند ، پس بهتر است فقط تبدیل های لازم برای پریز را به همراه داشته باشید . آن هم برای اطمینان خاطر بیشتر !

برای استفاده از تلفن همراهتان بهتر است بدانید که در ترکیه می توانید از رومینگ و سیم کارت ایرانی خود استفاده کنید و لی برای هزینه های کمتر و شرایط به صرفه تر بهتر است یک سیم کارت اعتباری از سرویس دهنده های ترکیه تهیه کنید ( نظیر ترکسل ، ترک تلکام ، ودافون و…) و از آن استفاده کنید .

غذاهای معروف ازمیر

در ازمیر می توانید از غذاهای ترکیه ای لذت ببرید . پیشنهاد میکنیم اگر به ازمیر سفر می کنید حتما به رستوران های این شهر نیز سری بزنید و غذاهای لذیذ آن ها را تجربه کنید غذاهایی نظیر :دونر،ایچلی کوفته،لاهماجون،اسکندرکباب،مانتی و…. رستوران ها و کافه های این شهر تنوع زیادی داشته و از غذاهای اروپایی تا غذاهای ترکیه مدل های مختلفی سرویس ارائه می کنند .