اخذ شهروندی ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه 1000 625 admin

اخذ شهروندی ترکیه

در حال حاضر، متقاضیان اخذ شهروندی ترکیه می توانند با سرمایه گذاری به ارزش حداقل 250,000 دلار آمریکا و یا معادل آن لیر ترکیه در مدت چند ماه شهروندی ترکیه را بدست آورند.

برنامه شهروندی ترکیه در ژانویه سال 2017 با هدف بهبود اقتصاد ترکیه معرفی شد. به دلایل متعدد، الزامات برنامهشهروندی ترکیه در مدت کوتاهی کمتر از قبل شد. در حال حاضر، متقاضیان اخذ شهروندی ترکیه می توانند با سرمایه گذاری به ارزش حداقل 250,000 دلار آمریکا و یا معادل آن لیر ترکیه در مدت چند ماه شهروندی ترکیه را بدست آورند. این سرمایه گذاری باید به مدت 3 سال حفظ شود. این امکان وجود دارد که 250,000 دلار آمریکا را در چند ملک سرمایه گذاری کنید اما باید توجه کنید که تمامی املاک خریداری شده را باید در یک روز و در یک دفتر اسناد رسمی منتقل کنید. در نتیجه نمیتوانید یک آپارتمان کوچک در استانبول و یک ویلای ساحلی در آنتالیا را خریداری کنید و برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام کنید.

مسئله دیگری که وجود دارد این است که شما در روز خریداری ملک باید نرخ تبدیل دلار به لیر را در نظر بگیرید. شما می توانید هر گونه ملکی را که ترجیح می دهید، خریداری کنید.

اگر ترجیح شما به سرمایه گذاری در سپرده بانکی باشد، حداقل سرمایه لازم 500,000 دلار آمریکا خواهد بود. این مبلغ را می توانید در یک بانک و یا در یک شرکت به عنوان بودجه سرمایه گذاری یا اوراق قرضه سپرده گذاری کنید.

در حالی که خدمات سربازی در ترکیه اجباری است، این قانون برای متقاضیان شهروندی ترکیه اعمال نمی شود، مگر اینکه قصد انتقال شهروندی ترکیه به نسل های بعدی را داشته باشند.

سرمایه گذاری در برنامه شهروندی ترکیه، همانند برنامه شهروندی قبرس، با بازگشت پول پس از 3 سال همراه است.

شهروندی ترکیه

شهروندی ترکیه

 مرور کلی بر برنامه اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

در سپتامبر سال 2018، مبلغ لازم برای سرمایه گذاری و اخذ شهروندی ترکیه از 1,000,000 دلار آمریکا به 250,000 دلار آمریکا کاهش یافت و در نتیجه این برنامه به یکی از ارزانترین برنامه های اخذ شهروندی تبدیل شد. در سال 2018، بیش از 250 درخواست برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری با ارزش کل تقریبا 100 میلیون دلار دریافت شد. با این حال تعداد درخواست ها رو به افزایش است و انتظار می رود که تغییرات مربوط به حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری، این برنامه را جذاب تر کند. بیشتر متقاضیان اخذ شهروندی ترکیه از کشورهای عربی، ایران، آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، ازبکستان و همچنین از روسیه، انگلستان و آلمان هستند.

حق شهروندی ترکیه بلافاصله به دست می آید اما سرمایه گذاری باید برای سه سال نگهداری شود. حق شهروندی ترکیه به همسر سرمایه گذار و فرزندان زیر 18 سال داده می شود. روال کسب شهروندی ترکیه بسیار ساده است. ابتدا تبادلات مالی انجام می شود و سپس اقامت دائم اولیه از اداره مهاجرت استانی اعطا می شود و در نهایت درخواست شهروندی ترکیه باید توسط اداره ثبت احوال و شهروندی تایید شود. معمولا کسب پاسپورت و شهروندی ترکیه 3 تا 6 ماه طول می کشد اما با قانون جدید می توان آن را به 60 روز کاهش داد. سرمایه گذار در طول برنامه باید یک بار از ترکیه بازدید کند، اما نیاز به اقامت برای کسب شهروندی ترکیه نیست.

ترکیه اجازه داشتن تابعیت دوگانه را می دهد که می تواند مزیت مهمی برای سرمایه گذارانی باشد که مایل به اقامت و انجام تجارت در کشور خود هستند. افزون بر این، زمانی که شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری بدست می آید، سرمایه گذار از برخی وظایفی که معمولا به شهروندی ترکیه مربوط می شود، از جمله خدمت اجباری نظامی معاف هستند.

کسب شهروندی ترکیه مزایای متعددی برای افراد به ارمغان می آورد. اولین مزیت این است که پاسپورت ترکیه اجازه سفر بدون ویزا به 111 کشور را می دهد. توجه داشته باشید که امکان سفر بدون ویزا به ایالات متحده آمریکا و منطقه شنگن، اگرچه مذاکرات مربوط به این موضوع از چند سال پیش آغاز شده است، وجود ندارد. یکی از موانع اصلی سفر بدون ویزا به اتحادیه اروپا، به رسمیت شناختن استقلال شمال قبرس به عنوان یک کشور مستقل توسط ترکیه است.

علاوه بر این، شهروندان سرمایه گذار نیازی به اعلام دارایی یا درآمد خود در کشورهای دیگر ندارند.

خدمات پزشکی رایگان، آموزش رایگان و دسترسی به طرح های بازنشستگی از دیگر مزایای اخذ شهروندی ترکیه است.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ شهروندی ترکیه با مشاوران مجموعه املاک ازمیر تماس حاصل فرمایید.